wok4u.eu ? muzeum cyfrowe

Pod adresem www.wok4u.eu ruszyło muzeum cyfrowe polsko-czeskiego pogranicza. Eksploruj zbiory muzeów i poznaj historię, kulturę i dziedzictwo regionu.

Portal powstał w ramach realizacji zadania Wirtualne Oblicze Kultur, którego celem jest digitalizacja i udostępnienie zasobów kultury i dziedzictwa polsko-czeskiego pogranicza. Wśród prezentowanych okazów na szczególną uwagę zasługuje kolekcja wzorników produktów tekstylnych pochodzących z fabryki rodziny Fränkel i Pinkus - posesorów jednej z największych wytwórni tekstylnych w Europie, której wyroby znajdowały się na Titanicu. Wzorniki z zasobów prudnickiego muzeum należą do najcenniejszych tego typu zbiorów w Polsce.

Zadanie WOK jest przedsięwzięciem otwartym. Do projektu włączyły się już instytucje z kraju i zagranicy, m.in. Muzeum Ostrawskie (Czechy), Muzeum w Krnovie (Czechy), Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Muzeum Regionalne w Głogówku.

Dostępna obecnie baza zabytków na stronie www.wok4u.eu to dopiero początek. Z każdym dniem na wortalu będą pojawiać się kolejne obiekty. Zachęcamy do internetowego odkrywania skarbów, również tych ukrytych na co dzień w muzealnych magazynach!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego KULTURA +

Publikacja: Wtorek, 25 listopada 2014r. godz.:15:07.