Rzeźba Czas Koloczek

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy RZEŹBA CZAS KOLOCZEK, na której prezentowane zostaną rzeźby Jana Koloczka.

Czwartek 25 lutego 2016 r. godz. 18:00
Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Jadwigi 23 Królowej w Prudniku.

Jan Koloczek – jeden z najciekawszych nieprofesjonalnych artystów średniego pokolenia działających na Opolszczyźnie. Urodził się i mieszka w Nysie. Tworzy przede wszystkim polichromowane rzeźby w drewnie.

W swojej twórczości rzeźbiarz oddaje się własnej wyobraźni, która wędruje daleko – w świat astrologii, natury, żywiołów, przenika granice czasu i kosmosu. Artysta pojęciom i zjawiskom niematerialnym nadaje rzeczywistą, najczęściej kobiecą formę. Niezwykle oryginalne kompozycje rzeźb sprawiają, że styl artysty jest rozpoznawalny i nie do podrobienia. W pracach Koloczka dostrzec można nie tylko talent, ale również niezwykłą wrażliwość, poczucie humoru i oczytanie twórcy.

Wystawa ze zbiorów:

• Muzeum Wsi Opolskiej,
  • Bogdana Jasińskiego,
  • Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Ekspozycję będzie można oglądać do 31.03.2016 r.

Publikacja: Poniedziałek, 29 lutego 2016r. godz.:13:59.