Gerhart Hauptmann i śląscy nobliści

Niemalże każdy słyszał o Nagrodzie Nobla, jednym z najwyższych wyróżnień, jakie może spotkać człowieka, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że jej laureaci byli związani z Maxem Pinkusem – prudnickim magiem, a przez to z samym miastem, o czym warto przypomnieć…

Okazję do bliższego zapoznania  się z osobami noblistów pochodzących ze Śląska, również tymi związanymi z Maxem Pinkusem, daje wędrująca wystawa Gerhart Hauptmann i śląscy nobliści z Muzeum Miejskiego Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze. Będzie ona prezentowana w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku od 24 października do 2 grudnia 2016 r.

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej, wraz z zespołem pracowników, serdecznie zaprasza do obejrzenia ekspozycji, a w sposób szczególny na wernisaż, który będzie miał miejsce w najbliższy poniedziałek (24 października) o godz. 10:00, a także towarzyszący jej finisaż (2 grudnia) o godz. 18:00.
Do zobaczenia!

Publikacja: Wtorek, 18 października 2016r. godz.:15:41.