Grafika Katarzyny Gieleckiej-Grzemskiej

Zapraszamy na otwarcie wystawy grafik Katarzyny Gieleckiej-Grzemskiej, które odbędzie się w piątek 15 września 2017 r. o godz. 18:00 w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Wystawa prezentowana będzie do 31 października 2017 r.

Katarzyna Gielecka-Grzemska –  urodzona w 1985 roku w Lublinie. W 2010 roku obroniła tytuł magistra w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna na kierunku grafika warsztatowa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od roku 2014 doktorantka Instytutu Sztuki w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych w roku akademickim 2016/2017.

Zajmuje się głównie grafiką, eksperymentuje, łączy różne techniki takie, jak serigrafia, algrafia, guma dwuchromianowa, materiały światłoczułe, czy druk cyfrowy.

Z ważniejszych wystaw i osiągnięć wymienić można nagrodę Grand Prix Marszałka  Województwa Wielkopolskiego na Salonie Wielkopolskim 2015, nominację w kategorii grafika na Bienal de Arte Miniaturale  – Timisoara 2016, udział w Jogja International Miniprint Biennale 2016 w Indonezji; V.INTERNATIONAL PRINT EXHIBITION ISTANBUL 2016; The “Iosif Iser” International Contemporary Engraving Biennial Exhibition 2015 w Rumunii, czy 2015 Guanlan International Print Biennial w Chinach.

Wystawa premierowych prac artystki inspirowana jest hasłem Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu. Wydarzenie realizowane w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Publikacja: Sobota, 2 września 2017r. godz.:16:21.