Poezja T. Soroczyńskiego wyśpiewana przez Natalię Rygiel. Minikoncert w prudnickim muzeum

„Kiedy
dni napęcznieją doświadczeniem
słowa zapachną
zielona trawą”

To fragment wiersza Tadeusza Soroczyńskiego (1942-2008). Twórczość tego znakomitego poety z Ziemi Prudnickiej postanowiła upowszechnić Natalia Rygiel. Podczas wernisażu wystawy „Skarby ze zbiorów Muzeum w Bruntalu” ta znana prudnickiej widowni piosenkarka, z pomocą Mateusza Dźwigały, wyśpiewała w Muzeum Ziemi Prudnickiej kilka utworów z tomiku poezji Tadeusza Soroczyńskiego. Zachęcamy do wysłuchania piosenki powstałej na bazie wiersza „Marii”.

Tłem do wokalu Natalii Rygiel są materiały wideo wystawy zabytków ze zbiorów Muzeum w Bruntalu, którą można oglądać w prudnickim muzeum o 3 września 2021 r. Wstęp wolny!

Minikoncert Natalii Rygiel i Mateusza Dźwigały zrealizowano w ramach projektu „Światło na zabytki. Odkrywane dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Publikacja: Niedziela, 27 czerwca 2021r. godz.:12:21.