Szanowni Państwo,
na początku 2013 roku objąłem funkcję Dyrektora Muzeum Ziemi Prudnickiej. Razem z pracownikami Muzeum stworzyliśmy zespół, który pracował dla dobra miasta i regionu. Zrealizowaliśmy wiele wystaw, wydawnictw, projektów.

Po prawie dziesięciu latach kłaniam się nisko tym, z którymi przyszło mi przemierzać moją drogę zawodową w Prudniku. Przede wszystkim Współpracownikom, na których mogłem zawsze liczyć; na ich talenty, zaangażowanie i uwagi. Dziękuję za współpracę pracownikom Urzędu Miasta Prudnika na czele z Burmistrzami i Wiceburmistrzami ostatnich trzech kadencji, Radnym Rady Miejskiej, Radzie Muzeum oraz dyrektorom i pracownikom jednostek współpracujących, Stowarzyszeniu Odnowa Wsi Biedrzychowice a także pozostałym instytucjom zarówno w regionie jak i województwie. To dzięki Wam, razem, mogliśmy realizować działania na rzecz rozwoju kultury wysokiej na Ziemi Prudnickiej. A nade wszystko dziękuję odwiedzającym prudnickie muzeum; ono zawsze było i jest dla Was otwarte i czeka na Was z wielkim utęsknieniem.

Ostatnie dziesięć lat ukształtowało mnie zawodowo i duchowo oraz przygotowało do kolejnego etapu w życiu, który rozpocznę 1 marca stając na czele Muzeum im. ojca Emila Drobnego w Rybniku.

Do zobaczenia, do usłyszenia!
dr Wojciech Dominiak

Publikacja: Poniedziałek, 28 lutego 2022r. godz.:15:57.