Circulus Neostadiensis – Studia z historii powiatu prudnickiego

Komisja Historyczna Powiatu Prudnickiego zaprasza do Muzeum Ziemi Prudnickiej na prezentację książki pt. „Circulus Neostadiensis – Studia z historii powiatu prudnickiego”.

Czwartek, 21.04.2022 r. godz. 18:00, Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Spotkanie poprowadzi Andreas Smarzly.

O publikacji:

Dzieje historycznego powiatu prudnickiego na Górnym Śląsku są różnorodne i dlatego również dzisiaj pozostają przedmiotem badań niemieckich i polskich historyków regionalnych. Komisja Historyczna Powiatu Prudnickiego łączy te działania i publikuje wyniki swoich badań w pierwszej zbiorowej publikacji z serii. Niniejszy tom zawiera dziesięć esejów – równolegle opublikowanych w języku niemieckim i polskim – na temat reformacji i kontrreformacji, wojny i pokoju, miejsc historycznych oraz wybitnych ludzi i zawodów z historycznego powiatu prudnickiego. W ten sposób przedstawiono szerokie spektrum historii rozwoju tego górnośląskiego regionu.

Wydanie książki zostało wsparte finansowo przez Fundację Kulturwerk Schlesien, Samorząd Powiatu Prudnickiego oraz Gminę Biała.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki w cenie 80 zł.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu “Tydzień Historyczny” realizowanego przez Komisję Historyczną Powiatu Prudnickiego.

Publikacja: Środa, 6 kwietnia 2022r. godz.:13:22.