Film z cyklu „Religie i wyznania Śląska Opolskiego” cz. 2 „Mojżeszowe dziedzictwo”

Opolska Fundacja Filmowa zrealizowała film o historii, wyznaniu i dziedzictwie mieszkańców Śląska Opolskiego pochodzenia żydowskiego, od czasów ich przybycia, do czasów współczesnych.
Społeczność żydowska była obecna na Śląsku przez kilka wieków i doznawała okresów zarówno tolerancji, jak i prześladowań. Poznamy szczegóły z jej życia i praktyk religijnych oraz nieliczne ślady, jakie po nich pozostały w województwie opolskim.
Dzięki filmowi, mamy możliwość poznania szczegółów z życia i praktyk religijnych oraz nieliczne ślady tragicznej przeszłości, jakie jeszcze pozostały w województwie opolskim.

Partnerem projektu jest Konsulat Niemiec w Opolu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gmina Prudnik, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Prudnicki Ośrodek Kultury.

Projekcja odbędzie się w niedzielę 26 lutego 2023 roku, o godz. 16:00, w kinie Diana w Prudniku.

Wstęp wolny!

Publikacja: Środa, 8 lutego 2023r. godz.:08:42.